Ознаки рецидиву раку молочної залози та що робити при їх виникненні

Якщо після закінчення курсу терапії діагностика не показує слідів злоякісної пухлини, онколог вітає хворого із ремісією. На жаль, в деяких випадках ознаки раку молочної залози з’являються знову. Це означає, що мова йде про рецидив онкологічного захворювання.

В даній публікації ми поговоримо про те, чому він виникає, як вчасно розпізнати повернення хвороби та які методики лікування використовуються в такому випадку.

Причини та ознаки повернення раку молочної залози

Рецидив онкологічного захворювання виникає, якщо не всі ракові клітини були видалені під час хірургічного втручання або ж у разі їх розповсюдження в організмі ще до проведення операції. Для того щоб запобігти цьому, лікарі призначають додаткове лікування: хіміо-, радіо-, променеву або таргетну терапію. Але навіть у цьому випадку рецидив можливий. Його ймовірність в перші 2 роки значно вище, ніж після того, як мине 5 років із настання ремісії. Також прогноз залежить від виду захворювання та від стадії, на якій рак був вилікуваний першого разу.

Щоб вплинути на зниження ризиків і не пропустити симптоми повернення хвороби, важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, вчасно обстежуватися та дослухатися до організму.

Найчастіше нові симптоми нагадують ті, які мали місце при первинному виявленні хвороби:

  • поява новоутворень;

  • слабкість;

  • безпричинна депресія;

  • різке схуднення.

До специфічних симптомів можна віднести вузлові новоутворення та набряк лімфатичних вузлів. При виявленні будь-якого з них варто терміново звернутися до лікаря-онколога.

Хіміотерапія та інші способи боротьби

Статистика говорить про те, що рак грудей, вилікуваний на ранній стадії, повертається у 10% випадків. Це порівняно невеликий відсоток, але він існує, й тому варто дослухатися до всіх порад лікаря, щоб знизити його ще більше.

Перш за все, важлива хіміотерапія раку молочної залози та інші методи, які разом із оперативним втручанням входять до складу комплексного лікування. Такий підхід дозволяє звести до мінімуму наявність ракових клітин в організмі.

Також важливо продовжувати прийом рекомендованих ліків, дотримуватися здорового способу життя та правильного харчування. Важливо захистити себе від стресу і різних негативних факторів, які можуть запустити процес «пробудження» ракових клітин: мінімізувати час, який проводиться на активному сонці, позбутися шкідливих звичок та регулярно проходити планові обстеження.

Возможно, эта информация будет еще кому-то интересна и полезна. Поделитесь со своими друзьями.