Оновлені вимоги для отримання ліцензії на прекурсори

 

Для початку роботи із наркотичними препаратами необхідна ліцензія на прекурсори. Її отримання вимагає ретельної підготовки згідно з вимогами наказу, що регламентує оформлення дозволу на використання приміщень для діяльності, в ході якої використовуватимуться наркотичні речовини.

Далі ми розглянемо детальніше, про які зміни йде мова.

Вимоги для отримання дозволу і ліцензії

Загальні вимоги до приміщень було дещо спрощено, але в цілому суттєво вони не відрізняються від попереднього варіанту:

  • еквівалент міцності стін приміщень — цегла товщиною не менше за півметра;

  • підлога та стеля повинні виготовлятися із залізобетонної плити товщиною щонайменше 18 сантиметрів або аналогічного за параметрами міцності матеріалу (цього можна досягти шляхом укріплення поверхонь сталевими прутами);

  • вікна мають бути захищені металевими ґратами;

  • вхідні двері роблять металевими товщиною не менше 4 сантиметрів або, якщо вони виготовлені із дерева, обов'язково додатково обшити їх залізом, на дверях встановлюються врізні замки;

  • внутрішній бік двірного отвору додатково має захищати сталева решітка;

  • самі речовини повинні зберігатися в сейфах чи металевих шафах, які фіксуються до підлоги чи стіни;

  • місця зберігання відкритого типу треба розміщувати на нижчому рівні, ніж прилеглі будинки, та огороджувати парканом з сигналізацією.

  • сигналізація має бути багаторубіжною: на сейфах, всередині приміщення та ззовні будівлі.

Варто зазначити, що для деяких категорій окремі вимоги було спрощено. Наприклад, имоги можуть бути спрощені. Зокрема, фізичні особи — підприємці, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, можуть підключати систему зі сповіщувачами лише за власним бажанням, це не є обов'язковим для них. Є й інший приклад — аптечні заклади, будівлі яких мали інше призначення, не повинні точно наслідувати технічні умови до підлоги, стін, стелі тощо. Або ж, наприклад, власники аптек, будівлі яких не були призначені для діяльності такого роду, можуть не дотримуватися вимог щодо товщини стін, підлоги й стелі приміщень.

Що робити далі для оформлення ліцензії?

Ліцензія на використання наркотичних засобів надає право починати медичну діяльність із застосуванням прекурсорів. Спочатку треба отримати дозвіл від МВС, а для цього після впорядкування власної нерухомості та іншого майна відповідно вказаним умовам необхідно розробити план-схему місця концентрації із зазначенням переліку речовин, що зберігаються.

Якщо подальша перевірка покаже відповідність реальних умов висунутим вимогам, дозвіл буде надано. Після цього лишається останній етап — ліцензування.

Возможно, эта информация будет еще кому-то интересна и полезна. Поделитесь со своими друзьями.